İHRACAT DANIŞMANLIĞI SİZ OLMAK

*İŞLETMENİZE YENİ UFUKLAR AÇARIZ !
Uluslararası Satış ve Pazarlama ağını oluştururuz. Dış Pazarlara açılarak iç pazardaki dalgalanmalardan ve durgunluktan çıkarırız. Üretimi arttırarak İstihdam yaratılmasını sağlarız. Doğal sonuç olarak da Dış Ticaret Açığının kapanmasına yardımcı oluruz.

*İHRACATA YÖNELİK İŞ PLANINIZI BİRLİKTE OLUŞTURURUZ!
Satış ve Pazarlama yapılacak ülkeleri birlikte kararlaştırır bu ülkelere giriş için gerekli alt yapıyı birlikte inceler, yeni pazarlara girişteki engelleri ortadan kaldırırız.

*DIŞ TİCARET DEPARTMANLARINIZI YENİDEN YAPILANDIRIRIZ!
Kurum içinde bulunan departmanı yeniden yapılandırır böyle bir departman yoksa yetişmiş elemanlar tahsis ederiz veya sizin seçeceğiniz elemanlarınızı eğitir sağlıklı çalışmasını sağlarız.
*KURUMUNUZA ÖZEL FİNANSAL ANALİZ YAPARAK İHRACATA HAZIRLARIZ!
Firma içinde nakit yönetimi (cash management) ve sürdürülebilirliği konusunda analizler yaparız.Kurumunuzun mali röntgenini çeker teşhis ve tedavisi hakkında kalıcı çözümler üretiriz. Dış ticarette ödeme yöntemleri, akreditiflerin açılması, incelenmesi ve yorumlanması, dis ticarette alternatif finans teknikleri, bankacılık uygulamaları ve Eximbank kredilerinin kullandırılması konusunda çalışmalar yaparız.

*TEKNOLOJİ KULLANARAK DIŞ TİCARET YAPMANIZI SAĞLARIZ!
Günümüzün yükselen trendi elektronik ticaret imkanı ile oluşturacağımız e – katalog ile ürünlerinizi 365 gün 24 saat tüm alıcıların beğenisine sunar, dünya genelinde sektörünüzdeki alıcıların size ulaşmasını sağlarız. B2B sitelere üyeliklerinizi yaparak ürünlerinizi pazarlamanıza yardımcı oluruz. Dünya genelinde sektörünüzde faaliyet gösteren diğer üreticiler ve muhtemel rakiplerinizi görme şansı elde ederek ve fiyat kalite mukayesesi yaparsınız. Sektörünüz ile ilgili veri bankalarına ulaşır yeni alıcılarla temasa geçebilirsiniz.

*İHRACATTA DEVLET YARDIMLARINDAN FAYDALANMANIZI SAĞLARIZ!
KOSGEB idaresi ve EKONOMİ BAKANLIĞININ’nin ihracata yönelik KOBİ’lere sunmuş olduğu destekleri kullandırarak hedeflerinize daha çabuk ulaşmanıza yardımcı oluruz.

*DIŞ TİCARET MEVZUATI ve TİCARİ İNGİLİZCE YAZIŞMA DESTEĞİ VERİRİZ!
Kuruma ve sektöre özel mevzuat değişikliklerini güncel takip ederek değişiklikleri anında size raporlarız. Müşterileriniz ile neyi, ne zaman ve nasıl yazmanız gerektiğini yazışma ve müzakere tekniklerini öğreterek pazarlık gücünüzü arttırırız.
*EŞLEŞTİRME DESTEĞİ SAĞLARIZ!
Sektörler veya Ülkeler bazında üretici ve alıcı firmaları bir yerde buluşturabilir buradan fayda sağlamanıza yardımcı oluruz. Uluslararası platformda ayni masada oturma şansını elde edersiniz.

*ULUSLARARASI NAKLİYE VE LOJİSTİK HİZMETLERİ-GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ – DOOR TO DOOR HİZMETLER SUNARIZ!
Biz sizin tüm ihracat ve ithalat organizasyonlarınızın tamamında etkin rol oynarız.Biz işinizin sadece bir kısmından değil operasyonun tamamından bahsediyoruz. Malınızı deponuzdan alır alıcınızın deposuna kadar götürür veya malınızı yurt dışındaki satıcı firmadan teslim alır,deponuza getiririz. Bu süreçte yapılması gerekenleri biz sizin adınıza yaparız. Biz bunları yaparken siz kendi işlerinize odaklanarak zaman kaybetmemiş olursunuz.

BUNLARI NASIL YAPARIZ?
Kurumunuzla bire-bir özel oturumla tüm ihtiyaçları belirledikten sonra ulaşılabilir hedefleri belirleyerek ve bunlara uygun stratejiler geliştirerek öngörülen sürede birlikte hedefe ulaşırız.
Bu süreçte dış ticaretin tüm enstrümanları gerektiği yerde gerektiği şekilde teknoloji desteği ile birlikte kullanımınıza sunulur. Ürünlerinizin dünyadaki diğer rakiplerle kalite – fiyat mukayesesini yapar sizin almanız gereken tedbirleri veya üstünlüklerinizi raporlarız. Pazar payınızı görme sansını elde edersiniz.
Bu stratejik yolculukta her şey sizinle bizim aramızda sır olarak kalır.
Adeta biz “siz” oluruz.

NE KAZANIRSINIZ?
İşletmenizin ve ürünlerinizin dünya pazarlarında bilinirliğini arttırarak bunun doğal sonucu olarak satış gerçekleştirerek gelir elde edersiniz. Yani denklemi aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz.

NİTELİKLİ ÜRETİM+PAZARLAMA+SATIŞ = PARA
Kurumunuz bilgi ve teknoloji kullanarak hedeflerine ulaşır. Bu yolda bütçenizden çok fazla harcamadan devlet desteklerini de kullanarak minimum maliyetle maksimum faydayı elde edersiniz.
Unutmayınız ki “BİLGİ GÜÇTÜR” Gücü elinizde bulundurduğunuz sürece emin adımlarla yürüyebilirsiniz.
Bilgi ve teknolojiye yapılan yatırım her zaman kurumunuza artı değerler katar.

Murat IŞIK