Gateoftec Nedir

gateoftec.com B2B e-ticaret portalıdır. Portalımıza üye olan firmalara sağlanacak olan hizmetlere üyelik paketlerimiz bölümünde yer almaktadır.

gateoftec.com hangi avantajları sunar?

gateoftec.com, Sürekli ARGE sayesinde yüksek Alexa, Pagerank değerlerinden dolayı, firmanıza ait profil bilgilerinizin internette bulunması kolaylaşır ve rakip firmalara göre sektördeki sıralaması daha üstte olur. Bu da size aynı sektörde bulunduğunuz firmalara göre bulunurluk açısından çok büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Yurt dışında bulunan önemli B2B e-ticaret portallarına firmanızın kaydı yapılarak ürünleriniz bu portallarda da talep olarak yayınlanacaktır. Bu yurt dışına ihracat yapma anlamında firmanıza yardımcı olacak ve yurt dışındaki firmalarla bağlantı kurmanızı sağlayacaktır.

Firmalar tarafından siteye eklenen talepler tarafınıza e-mail yoluyla da gönderileceği için bu firmalara yanıt vermede bir öncelik hakkına sahip olacaksınız.

Firmanızın eklediği talepler portalımızın ana sayfasında da yayınlanacağı için, hem müşteriye ulaşma oranı artacak hem de bu talebiniz arama motorlarında sizi üst sıralara taşınmasına yardımcı olacaktır.

Firmanıza ait ürünler portalımızın ana sayfasında da belirli sürelerde de sergilenecek bu da yine firmanız için sektörünüzdeki diğer firmalara göre avantaj sağlayacaktır.

Ekonomi Bakanlığı tarafından %70 devlet desteği sunar.

Marka bilinirliği sağlar.

E-Ticaret portalında kurumsal firmalara ve kobilere yeni bir pazarlama kanalı açar.

Firmaların ürünlerinin dünya pazarında yer almasını sağlar.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin iç ve dış pazarda büyümelerini ve yeni müşteriler kazanmasını sağlar.

Evrensel tecrübelerini Türk ihracatçısı ile paylaşarak büyümelerine katkı sağlar.

100’ün üzerinde sektör, 1000’in üzerinde alt sektörde sizler için analiz çalışmaları yapar.

Seo çalışmaları sonucunda firma ürünlerinin google sıralamasında üst sıralarda yer almalarını sağlar.

Ürünleriniz ve hizmetleriniz, yüksek değerlerimiz sayesinde üst sıralarda yer alır. İnternette bulunmaları kolaylaşır.

Beklemeden acil hizmet garantisi sunar.

Yabancı firmaların Türkiye’deki firmalar ile hızlı ve sağlıklı iletişim kurmalarını sağlar.

Firmanıza özel müşteri temsilcisi ile doğrudan teknik destek olanağı sunar.

İstediğiniz 2 ülkede sektörünüz ile ilgili Pazar araştırması yapar.

İhracat yapmak istiyorsunuz fakat yapamıyor musunuz?

GATEOFTEC ’in tecrübeli ve işinde uzman dış ticaret ekibi sayesinde bugün dünyanın 7 kıtasın ve 206 ülkesinden gerçek alım    talepleri toplamakta ve siz müşterilerimize sunmaktayız.

İhracat yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Yapmanız gereken sadece bir gateoftec.com üyeliği açmak ve alım talepleri bölümünden gerçekliği test edilmiş taleplerimize teklifler sunmak. Sonrası için arkanıza yaslanın ve yurt dışı müşterilerimizle ihracat hedeflerinizin temellerini atın.

Danışmanlık Hizmetleri

TEC danışmanlık hizmeti, ithalat ve ihracat izinleri gibi birçok bürokratik belgenin sizler için karmaşık ve zahmetli bir hal almasını önlemeyi hedefler. Değerli müşterilerimize, deneyimli ekibi ve tecrübesiyle profesyonel çözümler üreterek danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

TEC danışmanlık hizmetine başladığı andan itibaren müşterilerine sunduğu ve geliştirdiği hizmetler sayesinde yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine de büyük ölçüde katkılar sağlamıştır.

TEC bugüne kadar yaklaşık 260 Milyon TL’lik ticari yatırımlarda bizzat projelerin hazırlık aşamasından tamamlanmasına ve bölgeye olumlu etkisinin gözlenmesine kadarki süreçlerde danışmanlık desteği sağlamış olmanın gururu ile danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

gateoftec.com’un verdiği danışmanlık destekleri,

SEO (Search Engine Optimization) danışmanlığı,

İthalat danışmanlığı,

İhracat danışmanlığı,

Gümrük mevzuatı danışmanlığı,

E-ticaret stratejisi,

Dijital medya ve pazarlama danışmanlığı,

Hibe ve destek danışmanlığı.

gateoftec.com internet tabanlı ticaret, kariyer, sosyal medya, tanıtım, fuar ve diğer elektronik yayıncılık bileşenlerini içeren bir platformdur. Otomatik çeviri özellikleriyle Türkçe, İngilizce, Rusça, Arapça ve Fransızca dillerinde içerik sağlamakta, bu içeriği Google, Yandex ve diğer arama motorlarının indekslemesini sağlamaktadır.

gateoftec.com ticari düzeyde uluslararası işletmeler ağı olarak ürünlerin yanı sıra firmaları da kapsamaktadır. Ürün arama, firma arama, satın alma talebi yayınlama ya da kişi arama gibi temel özellikleriyle birlikte, bireysel üyeler ve firma temsilcisi kişiler arasındaki iletilerin yönetilmesini sağlayan özellikleriyle de gelişkin bir global ticaret platformu ve arama motorudur.

gateoftec.com aşağıda listelenen temel işlevleriyle, ticari ve sosyal olmak üzere iki ayrı düzeyde çalışmaktadır. Ticari ve sosyal düzeyler, platformun temel işlevleri ve bu işlevlerin içinde yer aldığı süreçlerde iç içe geçmiş durumda ve sürekli etkileşim içindedir.

gateoftec.com tüm bu süreçlerde ürün, firma, satın alma talebi, iş adayı, hizmet, proje ve makalelere erişimi sağlarken bir arama motoru görünümündedir. Ancak bu arama motoru ticari ve sosyal boyutlara sahip uluslararası bir iletişim ağı içinde işlemektedir. Bu iletişim ağının; ülke yöneticileri, temsilcileri, danışmanları ve çözüm ortaklarıyla tüm dünyayı kapsaması ve dünya genelindeki kurumsal ve bireysel üyeleri için hizmet üretmesi gateoftec.com’un temel hedefidir.

Bu temel hedef çerçevesinde Türkiye’de üretim ve ihracat yapan firmaların hem iç pazardaki fırsatlara hem dünya pazarlarına ulaşmaları önemli bir özel hedeftir.

gateoftec.com Türkiye’nin en gelişkin Ürün Arama Motorunu, İşletmeler Ağı Projesini, Kariyer ve Sosyal Ağ projelerini ülkemizin kullanımına sunarken küresel bir vizyonla yurt dışı temsilcilikler oluşturmakta, anlaşmalar imzalamakta, global hedefleri olan bir büyüme stratejisi izlemektedir.

gateoftec.com katılımcı on binlerce firma, Çözüm Ortağı Üniversiteler, Ticaret ve Sanayi Odaları, Organize Sanayi Bölgeleri ve diğer kurumların katkısıyla Türkiye’nin en büyük İnternet Tabanlı Ortak Veri Tabanı Projesini yürütmektedir.

Kurumunuzun, firmanızın katılımı ya da bireysel katılımınız sizin için olduğu kadar gateoftec.com projesi için de önem taşımakta ve birlikte ortak veri tabanı oluşturma vizyonuna katkı sağlamaktadır.

HİZMETLERİMİZ

GateofTEC olarak aşağıda detayları verilen Genel İthalatçı Firma Bilgileri (PAKET 1), RAKİP İSTİHBARATI (PAKET 7) ve Tanıtım olmak üzere üç tür ana hizmet sunmaktayız.

Paket 1 – Genel İthalatçı Firma Bilgileri kapsamında üyelerimize;

46 ülkede, GTİP bazında, konşimento belgelerine ve/veya gümrük kayıtlarına dayalı kesin olarak ithalat yapmış/yapan ithalatçı firmaların bilgilerini, Tüm sektörlerde/ürünlerde 4 milyondan fazla ithalatçı firma bilgilerini, Yıllık 7 trilyon $ alım yapan gerçek ithalatçı firma bilgilerini, GTİP (gümrük koduna) veya ürün ismine göre arama yapabilme imkânını, GateofTEC veritabanımızda, ilgili ürün kategorisinde sınırsız arama yapabilme ve indirme imkanını, Üye firmaların logolarının GateofTEC ana sayfasında yayımlanması hizmetini sağlıyoruz.

Rakip İstihbaratı

Ürününüzü, uluslararası pazarda kimin, hangi ülkeden ve ne kadar ithal ettiği,

Yurtdışındaki ithalatçıların kimden, hangi tarihte ne kadar ithalat yaptığı,

Ürününüzü hedef pazarınızda en çok hangi firmanın hangi fiyattan ithal ettiği,

Rakiplerinizin, hangi ithalatçıya ne zaman ve ne kadar ihracat yaptığı,

Yabancı müşterilerinizin sizin dışınızda hangi firmalardan ne kadarlık ithalat yaptığı, bilgilerini sağlıyoruz.

Üyelik süresi boyunca siteye eklenen yeni ülkelerin bilgilerine ilişkin ilave herhangi bir bedel talep edilmemektedir.

Rakip veya Rekabet İstihbaratı paketimiz, ticari istihbarat hizmeti kapsamaında firmalara sunduğumuz özelleştirilmiş bir hizmet paketidir. Bu hizmet paketi kapsamında, GateofTEC üye firmalara en kritik pazar bilgilerini sağlamkatadır. Şirketimiz, rakiplerinizi izlemek, yabancı rakiplerinizin hangi alıcılara ihracat yaptıklarını, müşterilerinizin sizin dışınızda yerli yabancı hangi firmalardan ithalat yaptıklarını, ihracat yaptığınız firmanın pazardaki büyüklüğünü veya bulunduğu ülkedeki büyüklüğünü öğrenmek için “Rakip İstihbaratı” isimli bir hizmet paketi sunmaktadır.

Günümüz ticaret dünyası rekabetin çok yoğun yaşandığı, zamanın çok önemli olduğu ve rekabet istihbaratı hizmetinin ön planda olduğu bir dönemdir. Rekabet istihbaratı, üretici ve ihracatçıların nitelikli ve doğru bilgiye doğru zamanda sahip olmaları ve alıcılar nezdinde doğrudan aktif bir pazarlama yapmaları rekabette açık bir şekilde önde olmaları anlamına gelmektedir.

Alıcıların (ithalatçıların), üreticileri arayıp buldukları ve üreticilerin alıcıları işyerlerinde bekledikleri dönem geçmişte kalmıştır. İthalatçı firmaların üretici veya ihracatçı bulmaları günümüz dünyasında çok kolaylaşmıştır. Ayrıca, bir ülkenin üretici ihracatçı bilgilerini ilgili ülkenin resmi kurumları ücretsiz olarak sağlamaktadır. Diğer taraftan, herhangi bir arama motoruna bir ürün yazıldığında binlerce üreticiye saniyeler içersinde ulaşabilmektedir. Bununla birlikte, gerçek ithalatçı firmaların bilgilerine ulaşmak için kapsamlı bir piyasa isithbaratı (pazar istihbaratı) hizmeti gerekmektedir. Bu kapsamda,

GateofTEC sunduğu hizmetlerle, üretici ve ihracatçıların aktif pazarlama yapmalarına çözümler üreterek yeni müşteri bulma, müşteri ve pazar bağımlılığı sorununa nokta atışı ve terzi işi çözümler sunmaktadır. GateofTEC’ın güncel veritabanı aracılığıyla bir ülkedeki tüm sektörlerde-ürün gruplarında faaliyet gösteren ithalatçı firmaların bilgilerine ulaşabilir ve böylece veritabanındaki firmalarla irtibata geçerek ihracat bağlantıları yapabilirsiniz.Tüm hizmet paketlerimize ilişkin detaylı bilgilere Üye Ol sayfasından ulaşılabilmektedir.

GateofTEC, üretici/ ihracatçı firmalarımız tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmış ve ülkemizin en büyük ihracatçı firmaları GateofTEC’a üye olmaya başlamışlardır.

Tanıtım

GateofTEC, üye olan üretici/ihracatçı firmaların iletişim bilgilerini, firma profillerini ve ürün bilgilerini yayımlayarak üretici/ihracatçı üyelerimizin elektronik ortamda tanıtımını yapmaktadır. Böylece, tüm ülkelerdeki ithalatçı firmaların doğru ve güvenilir üretici/ihracatçı firmalara ulaşmalarına imkan sağlanmaktadır. Ayrıca, üye firmaların logoları ana GateofTEC ana sayfasında yayımlanmaktadır. İthalatçı firmalar, GTİP’e ve ürün ismine göre veritabanında arama yaparak üretici/ihracatçı firmaların bilgilerine ulaşabilmektedir.

Dünyanın her yerinde, Firmanızı ve ürünlerinizi tanıtmanın en iyi yolu.

GateofTEC ile firmanızı ve ürünlerinizi farklı dillerde, detaylı olarak anlatabilir, video ve resimlerle sunumunuzu destekleyebilirsiniz.

GateofTEC ile Dünyanın her yerinden potansiyel alıcılar, firmanızla ilgili gerekli tüm bilgilere ve belgelere tek bir sanal çatı altında ulaşabilirler.

GateofTEC ile firma olarak, “onaylanmış firma” statüsüyle, potansiyel alıcılarla güvene dayalı bir iş ilişkisi başlatabilir, satış sürecini hızlandırabilirsiniz.

Dünya çapında, alıcılarla hızlı ve düşük maliyetle iletişim kurmanın en uygun yolu.

GateofTEC ile ücretsiz mesajlaşabilir, dosyalarınızı paylaşabilirsiniz.

GateofTEC ile ithalatçılarla online iletişim kurabilirsiniz.

Dünyanın her yerinde, en düşük maliyetle pazarı çeşitlendirmenin en uygun yolu.

GateofTEC ile çok düşük maliyetlerle dünyanın her yerine ulaşabilir, pazarınızı çeşitlendirebilir, rekabet avantajı elde edebilirsiniz.

GateofTEC sonuç odaklı, risksiz, yüksek sinerjiye sahip, pratik bir “pazarlamada kümelenme” girişimidir.

GateofTEC ile ülkemizle iş yapmak daha kolay olacak.

GateofTEC ziyaretçileri ülkemizle ilgili gerekli birçok bilgiye tek çatı altında ulaşabilir, uçak, otel rezervasyonu yapabilirler.

GateofTEC ile dünyanın her yerinden ziyaretçiler, üye firmaların lokasyon ve mesafe bilgilerine ulaşabilirler.

GateofTEC üzerinden üyeler, dış ticaretle ilgili birçok bilgiye ulaşabilirler, uzmanlara soru sorabilirler.

GateofTEC ile mevcut işiniz veya projeleriniz için dünyanın her yerinden ortak bulabilir veya diğer ülkelerdeki projelere ortaklık teklifinde bulunabilirsiniz.